If you have a baby or toddler, you may know that puffs.are.everything to them. But puffs are so expensive. To the point where I stopped buying them, and started buying Cheerios instead because they are just cost-prohibitive. A container of puffs are regularly $2.99 at my local grocery store. I am not brand-specific and would just buy whatever is on sale. The container is handy to throw in your diaper bag for snacks on-the-go. Theo can eat basically an entire container for a snack, if he really puts his mind to it, so I have been on the lookout for a lower cost alternative.
Well, enter Aldi! I found this “little journey” container of puffs at my local ALdi for only $1.15. That is a HUGE savings and Theo loves them just the same. They also have strawberry apple, and banana flavors. We will for SURE be getting the other flavors to try next time I go to my local Aldi!!

Do you have any favorite baby product dupes??